AKTUALNOŚCI - Archiwum grudzień 2015

AUDYCJA: OSOBISTE INNOWACJE - 4/I/2016


Czy w życiu osobistym jesteśmy innowacyjni?

o wartości wytyczania i wdrażania nowych jakości życia w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 4 stycznia od godz. 21.30 wRadio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook

 


2015-12-31 13:33:13

FOTO - ROK - SALEZ 2015


2015-12-31 08:13:10

BOŻONARODZENIOWE ŻYCZENIA


2015-12-24 07:41:48

AKCJA: SALEZOWY DZIEŃ SWETRA 2015 -22XII

NAJSWET - uczeń bądź uczennica, albo profesor bądź profesorka, lub pan Darek, albo pani Pamela, Irena z najładniejszym swetrem, chyba że ksiądz dyrektor, albo ks. Rzepa w ostateczności 

KLASSWET - klasa o największej ilości noszonych non stop swetrów łącznie z wychowawcą

Nagrody gwarantowane !
 


2015-12-21 16:31:44

NEWS: OPŁATKOWE SPOTKANIE SALEZU


W czwartek 17 grudnia br. w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Profesorowie, uczniowie, rodzice, pracownicy i absolwenci  tradycyjnie spotkali się w jednym z najbardziej uroczystych wieczorów roku.

Na początku wszyscy zebrali się w sali teatralnej. Po wspólnym zaśpiewaniu kolędy „Bóg się rodzi”, głos zabrał dyrektor szkoły, ksiądz Jerzy Babiak, który serdecznie wszystkich przywitał. Następnie uczestnicy obejrzeli  wspaniały spektakl słowno - muzyczny, który przygotowała absolwentka Karolina Okurowska. Łączył on elementy teatru tradycyjnego, kukiełkowego, a nawet pantomimy. Po nim wszyscy przeszli do sali rekreacyjnej. Tam w blasku świec i kolorowych lampek odczytano fragment ewangelii o Narodzeniu Jezusa. Później szkolny zespół muzyczny pod przewodnictwem prof. Macieja Ciupryka oraz prof. Anny Reutt zaśpiewał kolędy w języku polskim i po łacinie. Po koncercie nadszedł czas na modlitwę za chorych, za cierpiących i o pokój na świecie.  W ostatniej części  głos zabrał ks. Andrzej Godyń, proboszcz tutejszej parafii, a także ksiądz dyrektor, który złożył życzenia świąteczne wszystkim obecnym i podkreślił, żeby w czasie świąt pamiętać o innych. Dalej przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Był również wigilijny poczęstunek z czerwonym barszczem, krokietami i przepysznym ciastem.  Szkolny wolontariat rozprowadzał  także ręcznie zrobione bombki decupage oraz świece. Zebrane 630 zł  przeznaczono dla głodnej  młodzież za szkoły salezjańskiej w Ułan Bator w Mongolii. (magdzw)


 


2015-12-19 11:59:07

NEWS: DZICIOM Z JASZKOTLA UŚMIECH


We wtorek  15 grudnia br.  mgr Ewelina Kozioł, opiekun szkolnego wolontariatu  wraz z grupą młodzieży  wyruszyli, aby dzieciom z Zakładu Opiekuńczo-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II  w Jaszkotlu przekazać zebrane świąteczne prezenty. Wśród nich znalazły się szampony, pampersy, wilgotne  chusteczki, kremy oraz słodycze. Nie wiele trzeba było zrobić, aby na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

Po przyjeździe wszyscy zebrali się w sali reprezentacyjnej, gdzie odbyło się wspólne jasełka, kolędowanie oraz składanie przez dzieci cudownych życzeń.  Nasza szkoła otrzymała podziękowanie i nagrodę za udział w  tym charytatywnym wydarzeniu. Podarunek odebrały uczennice. Wspólne spotkanie zakończył, jak to zwykle bywa, poczęstunek. Ośrodek przygotował dla przybyłych pączki. Wówczas przedstawiciele naszej szkoły wręczyli paczki i zrobili wspólne zdjęcie z przemiłą Patrycją, wychowanką tamtejszego ośrodka. Gościem spotkania była także zaprzyjaźniona z ośrodkiem, znana piosenkarka, Ania Wyszkoni.  Dobrym duchem wyjazdu był również pan Darek, szkolny woźny, który zadbał o nasz transport i zdjęcia. Jaszkotle jest bardzo przyjaznym, zacisznym miejscem, gdzie rośnie pełno drzew i jest mnóstwo zieleni. Sam ośrodek położony jest właśnie w takim otoczeniu. Mimo brzydkiej pogody, ludzie się uśmiechają i są do siebie cieplej nastawieni. Dzieci, które zaprezentowały kolędy, śpiewały pięknie. Składanie przez nich życzeń, było tak samo wzruszające. Nigdy nie zmienię zdania, że bardzo warto pomagać i troszczyć się o takie dzieci i nie tylko, bo dzieci na całym świecie. Przede wszystkim, starać się każdego dnia nieść ten ciepły promień dobra, który jest gdzieś w głębi nas.  (Jagoda Wolfram)


2015-12-18 18:53:21

PODZIĘKOWANIE ZA POMOC

Siostra dyrektor Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im.św.Jana Pawła II z Jaszkotla dziękuje za pomoc udzieloną dzieciom przez uczniów i rodziców w ramach świątecznej akcji "Paka dla dzieciaka".2015-12-18 13:13:27

OLIMPIADA: KOLEJNY ETAP TEOLOGICZNEJ

Do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologicznej zakwalifikowały się dwie uczennice Salezu: Magdalena Dzwonkowska (kl.II) oraz Basia Chantry (kl.I). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesu!
 


2015-12-18 12:32:27

AUDYCJA: PRAWIDŁOWE ŚWIĘTOWANIE - 21XII


Czy prawidłowo świętujemy Bożego Narodzenie ?

o świętowaniu bez Boga i bez tradycji oraz o trosce o głęboki ich sens w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 21 grudnia od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook

 


 


2015-12-17 08:02:23

NEWS: KUPOWAĆ TYLKO SPRAWIEDLIWIEW Liceum Salezjańskim we Wrocławiu w poniedziałek 14 grudnia br. pochylono się nad zagadnieniem Sprawiedliwego Handlu. Korytarze wypełniły się egzotycznymi produktami, które posiadają specjalistyczny certyfikat. Uczniowie jak i Profesorowie oprócz dzielenia się informacjami, przygotowaniem degustacji i klimatycznej muzyki brali udział w konkursie. Dzień Sprawiedliwego Handlu został zorganizowany przez fakultet przyrodniczy pod przewodnictwem profesor Magdaleny Szewczyk.

Wydarzenie to rozpoczęto od prezentacji uczennic z klasy 2, które opowiedziały o celach FAIRTRADE, certyfikacie i warunkach jego otrzymania. Podczas długiej przerwy z głośników wypłynęła muzyka folklorystyczna, pochodząca z krajów, które posiadają plantacje spełniające wymogi fairtrade. W jej rytmie społeczność szkolna miała niezwykłą okazję do poznania i skosztowania różnorodnych produktów, takich jak: biały i czerwony ryż jaśminowy z Tajlandii oraz brązowy ryż jaśminowy z Kambodży, ugotowane na mleku kokosowym, danie przyprawić można było mielonym cynamonem z Wietnamu, do tego dodano rodzynki Buchara oraz dzikie i górskie migdały z Uzbekistanu, suszone banany z Kamerunu, suszoną papaję z Filipin, a także cukier trzcinowy z Ekwadoru. Częstowano się również bagietką posmarowaną kremem z orzechów laskowych, kakaem z Kostaryki i Wybrzeża Kości Słoniowej, chipsami bananowymi z Filipin jak i żelkami owocowymi z Paragwaju. Dopełnieniem egzotycznych dań były napoje, wśród nich: czekolada na gorąco o smaku orzechowym lub imbirowym, kawa rozpuszczalna z Tanzanii oraz herbaty: owocowa o smaku- marakuja- mango, bądź „Zimowe marzenie”- z cynamonem, kardamonem i goździkami. Dzięki tylu atrakcjom kulinarnym wszyscy entuzjastycznie przenieśli się w daleki klimat skupiając swą uwagę na zagadnieniu Sprawiedliwego Handlu. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w konkursie wiedzy. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły uczennice klasy 3- Daria Kądziołka, Zofia Zimoch oraz Teresa Klimowicz i Asia Ostropolska - z klasy 2, w nagrodę otrzymując chipsy z manioku wyprodukowane w Indonezji.  Ponadto kolejnym ważnym punktem było tematyczne szkolenie dla klasy I przeprowadzone przez dr Borysa Bińkowskiego z Polskiego Centrum Studiów Afrykanistycznych. Rozłożona mapa i kładzione na niej dolary inspirowały i skłaniały do pogłębionej refleksji.  To ważne wydarzenie, w nastrojowej atmosferze egzotycznych smaków, nie tylko przyczyniło się do wzrostu wiedzy uczniów, lecz także do stawania się świadomymi i sprawiedliwymi konsumentami.(Pati)_ruf


2015-12-14 21:44:28

NEWS: ODKRYWCY ZDROWGO OLEJU


We wtorek 9 grudnia br. uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, w ramach Ligii Nauki, mieli przyjemność wysłuchać wykład dr Andrzeja Vogta nagrodzonego Złotym Medalem na prestiżowych targach w Brukseli za wynalazek stworzony wraz ze współpracownikami z Uniwersytetu Wrocławskiego Stanisławem Strzeleckim, Hubertem Kołodziejem, Grzegorzem Steimezem. Wynalazek ten to "Kompozytowe preparaty na bazie mieszaniny estrów etylowych nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3,6,9 – innowacyjne, wyjątkowo biodostępne nutriceutyki stosowane w terapiach i profilaktyce chorób cywilizacyjnych oraz technologia otrzymywania i rozdziału estrów z oleju lnianego bogatego w kwas α-linolenowy (ALA)".


Ten innowacyjny pomysł wiąże się z technologią otrzymywania estrów etylowych nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy 3,6,9 i z ich rozdziałem na estry poszczególnych kwasów oraz uzyskiwaniem pochodnych preparatów kompozytowych. Preparaty te stając się nutriceutykami wyposażonymi w niezbędny kwas z grupy 3 oraz kwasem alfa liponowy zostają ukierunkowane na poszczególne schorzenia takie jak miażdżyca, cukrzyca, nowotwory, choroby skóry, centralnego układu nerwowego oraz serca. Bazą tych operacji jest, uwalniany także od metali ciężkich, olej lniany. Wykładowca dr Vogt oprócz przedstawienia produktu omówił również podstawy zdrowej diety. Zwrócił uwagę na wystrzeganie się mięsa czerwonego, czy też używania oleju rzepakowego oraz oliwy z oliwek.Zachęcił do spożywania czerwonej papryczki chilli oraz koncentratu pomidorowego. Opisał także zagrożenia dla zdrowia powodowane przez promieniowanie telefonów komórkowych. Wykład okazał się na tyle interesujący, że nawet po jego zakończeniu grupa uczniów i nauczycieli została, aby porozmawiać z wykładowcą. Wielu zdecydowało się na zakupienie olei za pośrednictwem http://flcpharma.com/ (a.g.)2015-12-14 09:21:11

RODZICE: WYWIADÓWKA - 15XII

uwaga - zmiana godziny  z 18.00 na 17.00
 
Rodziców uczniów klas I-III zapraszamy na WYWIADÓWKĘ, która odbędzie się we wtorek 15 grudnia.
program:
17.00 – spotkanie z dyrektorem i konferencja
              nt.„Aksjologiczny porządek szczęśliwego życia”
17.30 - spotkanie z wychowawcami
18.00 - konsultacje
 
* zakończenie I semestru uczniów klasy III, zagrożenia klasy I-II

2015-12-12 07:11:39

NEWS: SMACZNE WYCZYNY SALEZUW Salezjańskim Liceum we Wrocławiu warsztaty ,,Szkoła Gotowania" stały się niemalże tradycją. W tym roku odbyły się 30 listopada br. Tradycyjnie wzięli w nich udział uczniowie, którzy z ciekawością i odwagą poznawali sztukę dobrego i smacznego gotowania

 Na zajęciach "początkujący kucharze" mieli możliwość zmierzenia się z meksykańskim sposobem przyrządzania potraw. Zaserwowanym daniem była wieprzowina w peperonacie uzupełniona smażonymi ziemniakami i sałatką z ogórka. Nie zabrakło również potrawy wegetariańskiej, mianowicie filetu z pstrąga wraz z włoskimi kluskami gnocchi, przygotowanymi ze świeżego szpinaku wraz z warzywami.  Czas spędzony w ,,Akademii Kulinarnej" przeminął błyskawicznie.  Spożytkowaliśmy go w ciężkiej pracy, ale i ogromnej radości i przyjemnej atmosferze. Była to idealna okazja do zawiązania lub umocnienia więzi, ponieważ nad posiłkami pracowaliśmy w grupach liczących dwie lub trzy osoby.  Szefowa kuchni bacznie obserwowała nasze poczynania i w razie błędów udzielała przydatnych rad i wskazówek. Na koniec miała miejsce finałowa degustacja i ocena samodzielnie przygotowanych przysmaków. Potrawy okazały się bardzo smaczne i każdy uczestnik opuścił Akademię z uśmiechem na twarzy i pełnym żołądkiem. (a.g.)

FOTOREPORTAŻ [zobacz]


2015-12-12 07:03:47

NEWS: ZANIEŚĆ DZIECIOM RADOŚĆ


W piątkowe popołudnie,  11 grudnia br.  uczniowie szkolnego wolontariatu  Liceum Salezjańskiego we Wrocławia odwiedzili  Dom Dziecka. Wizyta ta miała charakter świąteczny. Prezenty zbierane przez wszystkich uczniów Salezu wręczane zostały przebywającym tam dzieciom przez św. Mikołaja oraz specjalnie przygotowaną i przebraną grupę towarzyszącą. Na uśmiechy i radość nie trzeba było długo czekać.

Zbiórka wytypowanych uczniów nastąpiła w szkole o godzinie 15.30.  Wtedy to był czas, aby się przebrać i przygotować. Następnie wszyscy wraz z księdzem  dyrektorem oraz profesor Eweliną Kozioł, opiekunką szkolnego wolontariatu,  udali się do Domu Dziecka, gdzie już wyczekiwały ich dzieci. Podczas spotkania podopieczni przygotowali dla przybyłych gości piosenki i wiersze, które radośnie i odważnie przedstawiały. W zamian, przebrani uczniowie szkoły, przygotowali krótkie przedstawienie w formie żywego dialogu, który prowadziły „dwie rękawiczki”.  Rozmawiały one o świętach angażując w to samego św. Mikołaja.  Przedstawienie zakończył śpiew przebranych za Aniołki uczennic klasy I, do których chętnie przyłączyły się dzieci, a także ich opiekunowie. Po wspólnym kolędowaniu, nadszedł czas na rozdanie prezentów. Rolę tę, objął całkowicie św. Mikołaj, do którego podchodziły dzieci, by odebrać swój świąteczny podarunek. Niektóre z nich, pochwaliły się umiejętnością liczenia i recytowania wierszyków.  Po rozdaniu prezentów opiekunowie zaprosili uczniów na poczęstunek przy stole. Mieli oni wtedy czas, aby porozmawiać i pobawić się oraz zapoznać z dziećmi. Wiek podopiecznych sięgał od 4-18 lat, jednak zdecydowaną większość stanowią tam dzieci z najmłodszej grupy wiekowej. Spotkanie zakończyło się po około dwóch godzinach. W tak niedługim czasie, dzieci wykazały się ogromnymi zdolnościami, odwagą, rozmownością i radością. Każde z nich miało inny charakter, lecz wszystkie bez problemu dogadywały się ze sobą i dzieliły wspólnymi prezentami. Myślę, że taka wizyta zrobiła im wielką radość, ale i ich obecność dla uczniów była równorzędna. Choć spotkanie ze Świętym Mikołajem odbędzie się ponownie za rok, to już wolontariat Salezu planuje odwiedziny z prezentami przed świętami Wielkanocnymi, a także  przewiduje stałe wizyty z pomocą w nauce, czy w czytaniu na dobranoc bajek. (Jagoda Wolfram)


2015-12-11 18:54:39

SPOTKANIE OPŁATKOWE - 17XII

Profesorów, Emerytowanych Profesorów, Uczniów, Rodziców, Pracowników, Absolwentów zapraszamy na jedyny takie wieczór w roku. Bądźmy razem!
zapisy na FB [zapisz]


 


2015-12-06 21:51:12

OLIMPIADA: ETAP OKRĘGOWY B.CHANTRY


2015-12-06 21:06:03

MEDIA: RELACJE ZE ZŁOTEGO PIÓRA

Zarówno media katolickie jak i publiczne zauważyły zorganizowany przez Salez już poraz 11, Dolnośląski Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra "My Polacy, My Dolnoślązacy". Zapraszamy do zapoznania sie z materiałami:

Gość Niedzielny [czytaj]

Radio Rodzina [słuchaj]

TVP Wrocław [oglądaj]


2015-12-05 10:57:53

AUDYCJAl: KONSUMPCJONIZM - 7XII


Czy musimy być niewolnikami konsumpcjonizmu?

o zrównoważanym kupowaniu i jego niebezpieczeństwach w audycji Trudne Sprawy w poniedziałek 7 grudnia od godz. 21.30 w Radio Rodzina na 92 fm będą rozmawiać młodzież Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, eksperci oraz ks. Jerzy Babiak. Zapraszamy!

Zapraszamy do dzielenia się swoimi refleksjami na portalu facebook


2015-12-05 10:48:52

NEWS: NASZE ADWENTOWE NAWRACANIE


W piątek 4 grudnia br.  w Liceum Salezjańskim we Wrocławiu,  pod hasłem „Światło miłosierdzia”, odbył się Adwentowy Dzień Skupienia. Rozpoczęto apelem i modlitwą kolejnego dnia Nowenny do Niepokalanej. Jego głównym punktem było  nabożeństwie pokutnym z adoracją i sakramentem pokuty.  Konferencję i homilię  prowadził salezjanin, duszpasterz powołaniowy  ks. Tomasz Hawrylewicz.

Mówił o tym jak ważna jest dla nas duchowa światłość. Grzech sprawia, że jesteśmy niewolnikami. Grzech jest ciemnością, a ciemność budzi lęk. Światło Boga jest pełne miłości. W czasie adoracji uczniowie mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Następnie była uroczysta Msza Święta, w czasie której ksiądz Tomasz przypomniał, że Bóg kocha nas pomimo naszych grzechów. Ważne jest żeby dostrzegać, że jesteśmy grzeszni i stale dążyć do poprawy. Święci ogłoszeni przez Kościół uważali się często za wielkich grzeszników. To dlatego, że im bliżej Światłości, tym więcej widać. Po Eucharystii w sali teatralnej uczniowie obejrzeli, przygotowaną przez klasę I,  akademię z okazji zbliżającej się Uroczystości  Niepokalanego Poczęcia NMP. Później wyświetlono film pt.: „Misja”. Na zakończenie dnia skupienia uczniowie mieli możliwość wykonać bombki decoupage dla głodnej młodzieży z Ułan Bator. (magdadz)


2015-12-04 18:19:09

NEWS: ZŁOTE PIÓRO SALEZU


"Per aspera ad astra" - "Przez trudy do gwiazd" . To znane wszystkim powiedzenie wywodzące się ze Starożytnego Rzymu, w jak najlepszy sposób oddaje przebieg  uroczystości, która miała miejsce 3 grudnia b. r. - ogłoszenie wyników  Laureatom XI Dolnośląskiego Literackiego Konkursu o Laur Złotego Pióra.

Rozdanie nagród odbyło się w Sali Wielkiej, Wrocławskiego Ratusza, w Rynku. Na początku były tradycyjne powitania zebranych gości: nauczycieli, uczniów i ich rodziców, a także zostały wyrażone szczególne podziękowania osobom, bez których organizacja tej Gali byłaby niemożliwa, m. in. Panu Rafałowi Dutkiewiczowi - Prezydentowi Miasta Wrocławia, Panu Cezaremu Przybylskiemu - Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego, Pani Beacie Pawłowicz - Dolnośląskiej Kurator Oświaty, a także Panu Profesorowi Janowi Miodkowi - mecenasowi konkursu. Następnie przyszedł czas na przemówienia szacownych gości. Pierwszy w imieniu Prezydenta Wrocławia zabrał głos Pan Jarosław Delewski. Wyraził on swoje podziękowania wszystkim organizatorom konkursu, komisji jury, która włożyła wiele poświęcenia i zaangażowania w sprawdzanie prac, a przede wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie. Powiedział, że mimo iż tylko część uczniów zostanie nagrodzonych, to "wszyscy są zwycięzcami". Dodał również, że jest to "wielka sprawa, wielkie dzieło rozbudzać w dzisiejszej młodzieży pasję pisania form nieco dłuższych niż tylko sms". Kolejnym przemawiającym był Pan Dominik Kłosowski - Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, reprezentujący Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W swoim przemówieniu nawiązał do ważnych rocznic, które w tym roku wspólnie obchodzimy: 70 - lecie zakończenia II Wojny Światowej, 50 - lecie listu polskich biskupów, do biskupów niemieckich, mający na celu pogodzenie. Ostatnią osobą przemawiającą był inicjator konkursu - ks. Proboszcz Janusz Gorczyca, który wspominał lęki towarzyszące początkowym edycjom konkursu literackiego, kiedy nie było wiadomo, czy pomysł "się przyjmie". Później nastąpiło odczytanie tematów konkursowych, a następnie zabrała głos przewodnicząca jury - Pani Elżbieta Warulik – nauczycielka języka polskiego. Wyraziła swój żal, że tylko trzydzieści prac można było nagrodzić i że komisja miała bardzo ciężki wybór, ale i dodała z podziwem, że z roku na rok prace uczniów są na coraz wyższym poziomie. Wreszcie nastąpiła chwila, na którą wszyscy oczekiwali. Wręczenie nagród zaczęło się od wyróżnień. Kiedy już nastąpiło ogłoszenie laureatów, prowadzący cytowali fragmenty zwycięskich prac, aby nam przybliżyć twórczość danego ucznia. Pierwsze miejsce zajęła uczennica XII Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu – Ewa Rejman. Autorka zwycięskiej pracy podjęła się refleksji dotyczącej przebaczenia, w nawiązaniu do pamiętnego listu wystosowanego przez polskich biskupów w 1965 r. Opisała w niej historię więźniarki obozu koncentracyjnego. Nagrody, które uczniowie otrzymali w konkursie były niezwykle cenne i wartościowe. Był to m. in. laptop, tablet, pióra, e – booki czytniki, a także nagrody książkowe. No i przede wszystkim tytułowa nagroda – Złote Pióro – ufundowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Fundatorami nagród byli: Biuro Festiwalowe Impart 2016 Europejskiej Stolicy Kultury, Wydawnictwo Biały Krók, Województwo Dolnośląskie oraz Marek Das – dyrektor „Radiotechnika Marketing Spółka z O. O. Całą uroczystość uświetniał muzycznie jeden z bardziej cenionych zespołów big – bandowych w Polsce – Dziubek Band, pod batutą utalentowanego dyrygenta i aranżera – Mariusza Dziubka. Po skończonej gali nastąpił koncert Dziubek Band, w którym zebrani goście mogli usłyszeć znane fragmenty muzyki rozrywkowej, jak i religijnej. Uwieńczeniem uroczystości było przemówienie ks. Jerzego Babiaka – dyrektora Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu, w którym ks. Dyrektor podziękował wszystkim, którzy pomogli w realizacji konkursu, a także wyraził nadzieję, że także w przyszłym roku będziemy mogli się spotkać na kolejnej  już XII Gali Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra. Przebieg uroczystości relacjonowała TVP Wrocław oraz TVSLOWROC. (Tereska)


2015-12-04 07:21:10

DZIEŃ SPRAWIEDLIWEGO HANDLU - 14XII


2015-12-02 17:51:27

Liczba odwiedzin portalu szkoły od września 2006r: 
web stats stat24.com